ZSS Żary

Wrzesień

 

„U PROGU JESIENI CZYLI KUKURYDZA I LEN”

25 września w niedzielę wyruszyliśmy do Ochli na jesienne spotkania z kulturą.

Braliśmy udział w warsztatach „kukurydzianych”. W czasie tych zajęć Mariola i Monika zrobiły piękne kukurydziane ozdoby.

Oglądaliśmy też pracę nad zbiorami zboża, rękodzieło ludowe, wypieki oraz stoiska z pamiątkami. Mogliśmy też zwiedzić XVIII-wieczne chaty. Dla chętnych były przejażdżki bryczką, łowienie ryb i wiejskie jadło.

Podczas spacerów dochodziły do nas dźwięki muzyki folklorystycznej. Słoneczny dzień, sympatyczna grupa, miła atmosfera, ciekawe obiekty to przepis na udany wyjazd.

Z wizytą na Jarmarku św. Michała

17 września 2011r. członkowie koła „Spotkań z kulturą” wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach żagańskiego Jarmarku św. Michała.

Sobota była dniem Czarnej Dywizji. Z tej też okazji na Podzamczu odbywały się konkursy piosenki wojskowej, prezentacje artystyczne żołnierskich klubów i inscenizacje. Nasza grupa wysłuchała recitalu Malwiny Kalińskiej z akompaniamentem Tomasza Chudego oraz wzięła udział w pikniku husarskim na wyspie. Bardzo zainteresował nas sprzęt wojskowy pochodzący z II wojny światowej oraz pokonywanie wiszącego mostu na rzece Bóbr.

Niezwykłe wrażenie wywarła na nas jednak inscenizacja batalistyczna w wykonaniu Lubuskiego Towarzystwa Rekonstrukcji Historycznej, podczas której rozminowana została zaminowana droga, odbyły się walki oraz forsowanie rzeki.

Na koniec wycieczki Patryk, Zuzia, Monika i Marta płynęli łodzią z silnikiem zaburtowym po kanale rzeki Bóbr. W drodze do samochodu zatrzymaliśmy się w Rynku, by zobaczyć akcję ratunkową przeprowadzoną przez służby zdrowia.
Wyjazd uważamy za udany!!!!