ZSS Żary

Październik 2014

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "WSZYSTKO O ZDROWIU" - KROSNO ODRZAŃSKIE

3 POWIATOWY MARSZ RÓŻOWEJ WSTĄŻECZKI

W dniu 17.10.2014 uczennice Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką p. A. Bujalskiej uczestniczyły w 3 Powiatowym Marszu Różowej Wstążeczki w Żarach. Marsz został zorganizowany w ramach akcji „Październik Miesiącem walki z Rakiem Piersi”.

UROCZYSTE OTWARCIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŻARACH

16 października 2014r

UROCZYSTE OTWARCIE ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W ŻARACH

Consummatum est! Stało się!

MAMY NOWĄ SZKOŁĘ!!!

Uczniowie naszej szkoły- Daria Giza, Daniel Dąbrowski i Kacper Mulawa wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Grucą oraz przewodniczącą Rady Rodziców Grażyną Bossy i gościem specjalnym wicemistrzynią świata w zapasach Iwoną Matkowską, dokonali przecięcia wstęgi i zaprosili licznie zgromadzonych gości do zwiedzania naszej nowej placówki.

Nowy budynek to 1800m2 powierzchni, 20 gabinetów terapeutycznych i wiele, wiele innych, winda oraz podjazdy dla osób na wózkach. Uroczystości otwarcia dopełniły piękne występy uczniów naszej szkoły w przedstawieniu „Ptaszkowa swajżba” oraz gościnne występy uczniów z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy, którzy zaprezentowali się w piosence Kamila Bednarka „ Szukając szczęścia”.

W trakcie uroczystości Pan Tomasz Fetzki przybliżył wszystkim sylwetkę patronki naszej szkoły, Marii Grzegorzewskiej, która całe swoje życie poświęciła w tworzeniu fundamentów pod Szkolnictwo Specjalne w Polsce. Uroczystość była też doskonałą okazją, aby uważnie wsłuchać się, co Edouard Seguin i Maria Grzegorzewska mają do powiedzenia na temat warunków, w jakich powinna odbywać się edukacja i terapia dzieci niepełnosprawnych. Poglądy tych Wielkich Pedagogów można podsumować słynną maksymą Oskara Wide’a: Mam całkiem prosty gust: zadowalam się zawsze tym, co najlepsze.

Jeśli gmach szkolny, to tylko najpiękniejszy, najbardziej funkcjonalny i najlepiej wyposażony.

Jeśli wychowawcy, to zawsze najbardziej profesjonalni i obdarzeni największą wrażliwością.

Jeśli opieka władz samorządowych, to wyłącznie najbardziej troskliwa, najczulsza i najskuteczniejsza, także w sferze organizacyjnej i finansowej.

Jeśli podejście społeczności lokalnej, to jedynie najbardziej wyrozumiałe i najcieplejsze.