ZSS Żary

Marzec 2014

...TUŻ PRZED WIELKANOCĄ

28.03.2014r klasy PdP zorganizowały apel porządkowy, na którym zapoznali uczniów z różnorodnymi technikami dekoracyjnymi wykorzystywanymi w zdobieniu jaj, pisanek i kraszanek. Dla wszystkich uczniów ogłoszony został konkurs na ozdoby świąteczne z wykorzystaniem tradycyjnych i zdobniczych technik plastycznych. Wspólne spotkanie uczniów całej szkoły było kontynuacją zajęć z innowacji pedagogicznej „ Kuchnia kuchcikowa zdrowa i kolorowa.

Apel był również okazją do wręczenia dyplomów i upominków za udział w XVIII wojewódzkim konkursie „ Sprawne ręce mądra głowa” dla uczniów naszej szkoły, którzy brali w nim udział oraz wręczenie medali w zawodach pływackich w Gubinie.

Złoty medal zdobył Kacper Mulawa, brązowy - Daniel Klubów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS SPRAWNE RĘCE MĄDRA GŁOWA

26.03.2014r w Szprotawie odbył się XVIII wojewódzki konkurs „ Sprawne ręce mądra głowa” zorganizowany przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szprotawie. Jest to konkurs umiejętności plastycznych i technicznych dla uczniów klas PdP. Jak co roku i tym razem w konkursie uczestniczyli nasi uczniowie. Brali oni udział w różnych konkurencjach:

 • technika/stolarstwo - Grzegorz Staszczyk,
 • plastyka - Matylda Łempecka
 • umiejętności kulinarne - Mariola Pieluszczak
 • krawiectwo - Marta Matejkowska
 • Cała nasza czwórka zdobyła I miejsca!!

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

  POWITANIE WIOSNY

  21 marca to pierwszy dzień wiosny. W tym dniu tradycyjnie, powitaliśmy wiosnę z kolejnymi już zajęciami z zakresu innowacji pedagogicznej „Kuchnia kuchcikowa zdrowa i kolorowa”. Tym razem spotkaliśmy się na wiosennym straganie, gdzie uczniowie mogli bawić się w zakupy i z „ zakupionych” produktów wykonali pyszne zdrowe kanapeczki z nowalijkami. Uczniowie zapoznali się z wiosenną hodowlą roślin, przyglądali się inscenizacji wiersza „ Na straganie” J. Brzechwy.

  Podsumowaniem pierwszego dnia wiosny było wspólne wyjście na boisko szkolne, gdzie pod czujnym okiem pana Łukasza zostały spalone Marzanny przygotowane przez poszczególne klasy.

  ZEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!!!

  HURRA!!!

  INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCI „PUCHAR WIOSNY 2014"

  20 marca 2014 w Zielonej Górze w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Integracyjny Turniej Bocci „PUCHAR WIOSNY 2014". Organizotorem turnieju było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "START" w Zielonej Górze. W zawodach brali udział zawodnicy z Zielonej Góry, Nowej Soli i Głogowa. Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach startowych (podział na grupy ze względu na rodzaje niepełnosprawności ). Nasza uczennica Małgosia Jakubowska zdobyła 1 miejsce w grupie indywidualnej BC3 - tj.grupie poruszającej się na wózkach , grającej przy pomocy rynny.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

  XIX LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH GUBIN

  IX TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY ZSB

  8 marca w Zespole Szkół Budowlanych odbył się IX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły ZSB. Tradycyjnie i tym razem wzięliśmy w nim udział, bojowo walcząc z przeciwnikami. Na turniej, oprócz naszej drużyny przybyły drużyny żarskich szkół średnich oraz z Lubska. Te sportowe zmagania są okazją nie tylko do rozgrywek sportowych ale i do integracji szkół powiatu żarskiego. Wielkim sportowym emocjom towarzyszyła też zabawa i wspólne rozmowy podczas poczęstunku. Z okazji, że był to też Dzień Kobiet, wszystkie panie biorące udział w turnieju, z rąk panów – gospodarzy, otrzymały kwiatka. Wśród uczestników naszej szkoły brał również udział Mateusz, który dzielnie walczył o każdą piłkę i zagrywkę, zdobywając cenne punkty.

  W sporcie, jak w sporcie - nie zawsze udaje się zdobywać szczyty, jednak naszym hasłem było

  „Czy wygrywamy, czy przegrywamy - zawsze humory dobre mamy”!

  DZIEŃ KOBIET